מה המשמעות של ספירת חוטים ?

מה המשמעות של ספירת חוטים?
ספירת חוטים היא למעשה מספר החוטים ברוחב ואורך המוכר כשתי וערב באריגה וזאת באינץ’ רבוע באריג.
ככל שהצפיפות גבוהה יותר זה אומר שהחוט דק יותר ובכך משפיע על איכות הבד. בד צפוף יותר איכותי ונעים יותר, אורך חייו ארוך יותר.
ממוצע הבדים בארץ הוא 150 חוט לאינץ’ מרובע.
לדוגמא: בד עם ספירת 300 חוטים לאינץ‘ מרובע, זה מורכב מ 150- חוטים אנכיים ו 150- חוטים אופקיים.
 
האם ספירת חוטים חשובה?
לרוב יש מחשבה שספירת החוטים הוא גורם חיוני בעת קניית מצעים מתוך אמונה שככל שספירת החוטים גבוהה יותר, כך הבד רך יותר.
אבל זה לא תמיד נכון. אם כך נכון להבין שספירת החוטים אינה משחקת תפקיד בשנת היופי שלנו, ברוב המקרים ספירת חוטים מהווה תכסיס שיווקי שנועד לתת לצרכנים להאמין שהם קונים סדינים איכותיים.
אין נכון ולא נכון כי האיכות לא נקבעת רק על ידי ספירת חוטים. ישנם גורמים נוספים.
 
מה הגורמים לאיכות הבד?
במקום להסתכל רק על ספירת החוטים כשאתם קונים מצעים, יש לבדוק גם את האריגה והסיבים של הבד.כלומר סוג הבד, סוג האריג ממנו עשוי הסט.
אופן האריגה משפיעה על הרכות והגימור. לאריגים ארוכים יש מרקם ותנועה רופפים, ושאחרים הדוקים יותר עם גימור חלק כמשי, שהוא אינו מושפע כלל ממספר החוטים.
סוג הסיבים משפיע על רכות והתחושה, חומרים עם סיבים ארוכים יותר יש תחושה חלקה ורכה יותר.
 
מה חשוב בקניה של סט מצעים?
אמנם ספירת החוטים יכולה לעזור לך לקבוע כמה חוטים לאינץ‘ מרובע. בעת קניית סדינים, גורמים כמו אריגה, סוג בד והחומר חשובים יותר מספירת חוטים.
אם כך שיעור בקניית מצעים: סוג הבד, זן הכותנה, הצפיפות, חומר טבעי או מלאכותי או שילוב של שניהם, אופן האריגה, אופן צביעת הבד.
ראשית עליכם לדעת אם יש לכם סוג של אלרגיה לסוג מסוים של בד, אריג, לנסות לגעת ולראות אם אתם מתחברים למגע, ופרט חשוב מאוד הוא לאחר הקנייה הוא האחזקה השוטפת, כביסה, אופן ייבוש, תדירות החלפת המצעים.

שתפו: